Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Як обрати спеціальність до душі?

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
3.12.2021
як обрати спеціальність до душі

Фундаментом для обрання спеціальності є школа: вона дає розуміння слабких та сильних сторін, уподобань і прагнень. Наприклад, якщо випускник добре розбирається в математиці, то він може стати чудовим програмістом. Однак часто цього замало для визначення справи всього життя.

Що потрібно врахувати при виборі спеціальності?

Ось кілька універсальних порад, які звузять «коло пошуків»:

  • Випускник повинен уявити ідеальну роботу. Можливо це організатор авторських турів в Австрії чи дослідник пінгвінів в Антарктиді?
  • Підлітку потрібно чітко розуміти, які шкільні теми йому даються легко і з посмішкою, а які ні.
  • Особливості характеру теж мають значення. Наприклад, редактору необхідно бути посидючим та уважним, вчителю комунікабельним і терплячим.
  • Не зайвим буде поцікавитися предметами майбутньої спеціальності. Можливо школяра так вони зацікавлять, що це і буде вирішальним фактором.

У своєму виборі підліток повинен поєднати три компоненти «хочу», «можу» й «треба». Лише так можна обрати вірний шлях до мети. 

Топ професій

Дані вступної кампанії 2021 показали, що випускники найчастіше обирають філологію, право, менеджмент, журналістику, психологію. Це призводить до перенасичення ринку одними професіями та нестачею іншими. Так, наприклад, виник брак електриків, сантехніків, слюсарів.

 

Зважаючи на вищесказане, при виборі спеціальності необхідно враховувати тенденції українського ринку:  

  • Якщо колись діти мріяли бути космонавтами, то зараз IT-фахівцями. Дійсно, популярність сфери технологій росте, й кількість її вакансій тільки збільшується. 
  • Медицина це складний і надважливий напрям. В умовах пандемії потреба у кваліфікованих медиках зросла майже на 35%.
  • Сільське господарство престижна сфера. Компетентні аграрії можуть не лише працювати у великих агрокомпаніях, але й займатися власним бізнесом.
  • Виробничі та технічні спеціальності. Через брак фахівців ця сфера стає більш перспективною, а зарплатня може сягати 40 тис. грн. 

Вибір популярної спеціальності не дорівнює гарній роботі та забезпеченості. Потрібно наполегливо працювати й докладати максимум зусиль до мети. Почати варто, звісно, з підготовки до ЗНО. Записуйтеся на перше Безкоштовне заняття по предметах і відчиняйте двері до будь-яких професій.

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.