Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Мотивація до навчання або «Не хочу вчитися»

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
24.12.2021
Мотивація до навчання

Часто батьки чують від своїх дітей: «Не хочу вчитися». І це не дивно; випускний клас, додаткові курси, репетитори та підготовка до ЗНО, – неймовірно виснажують. І через велику навантаженість, випускник може просто опустити руки. Спеціально для таких випадків ми підготували Топ-порад з повернення чарівної музи✨

Мотиваційний важіль

Допоможіть випускнику згадати про основну мотивацію: лідерство в класі, вивчення улюбленого предмета, вступ на бажану спеціальність або до омріяного ВНЗ. Ваше завдання віднайти цю позитивну причину навчання та використовувати її, як важіль у кризових ситуаціях. 

Батіг і пряник

Згадайте себе, коли ви втомлені: вам ні про що не хочеться думати, а тим паче щось робити. Так само і дитині. Можливо один сімейний день з гарячим шоколадом, маршмелоу та фільмом під ковдрою це саме той «пряник», який потрібен?

Змініть обстановку

Підготовка до ЗНО в класі за партою та в кімнаті за робочим місцем викликають звикання й роблять процес навчання монотонним. Для того, аби відновити інтерес, змініть обстановку. Дозвольте дитині готуватися в затишній кав’ярні, бібліотеці, або вдома на м’якому кріслі-мішку. 

Хваліть за успішне навчання

Не тільки дітям, але й дорослим подобається, коли їхню роботу помічають і цінують. Тому не забувайте казати «ти молодець» або «ти впораєшся». Слова підтримки та хваління одна із найдієвіших форм заохочення. 

Підтримуйте незалежно від результатів

У деяких учнів погані оцінки викликають тривожність. Інколи це почуття настільки сильне, що дитина просто втрачає мотивацію і перестає вчитися. В такому випадку, батькам слід підтримати та пояснити, що погана оцінка це не кінець світу. А також разом відшукати корінь проблеми: можливо учень пропустив важливу тему, коли хворів, через що не розуміє наступний матеріал. 

Відстежування прогресу

Візуалізація результатів допомагає учням наполегливіше вчитися. Це стосується не тільки оцінок за контрольні чи пробні тести ЗНО, але й внутрішнього прогресу. Коли учень бачить, що на початку року він писав тести на 130 балів, а тепер на 180 балів, це додає гордості за себе і відповідно додаткової мотивації.

Поділіться ентузіазмом

Згадайте свої шкільні та студентські роки, хвилювання від іспитів, і розкажіть про цей досвід. Наведіть приклади знайомих або друзів, які досягли успіху наполегливою працею. Створіть атмосферу довіри й дайте зрозуміти дитині, що вона не самотня у своїх переживаннях.

 

Насправді до кожної дитини потрібен власний ключик, який наші репетитори «11-А» вміють підібрати. Вони застосовують методи навчання, за яких учні тримають фокус, бажають навчатися і не нудьгують. Записуйте абітурієнта на перше безкоштовне заняття.

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.