Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Дні відкритих дверей у ВНЗ

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
20.12.2021
Дні відкритих дверей у ВНЗ

Дні відкритих дверей у ВНЗ не обов’язкові, але дуже корисні. Абітурієнтам, які вже визначилися із закладом, буде цікаво поспілкуватися з викладачами та студентами, а випускникам, які ще не визначилися дізнатися більше і можливо вподобати той чи інший ВЗО.

 

Зазвичай ВНЗ проводять такі заходи двічі на рік восени та весною. Найкраще відвідати обидва: на першому обрати спеціальність і почати посилено готуватися, на другому детальніше дізнатися про умови для вступу. 

Як проходять такі заходи?

На день відкритих дверей можуть потрапити всі охочі. Варто лише переглянути розклад у кожному виші та, звичайно, скласти список питань. 

 

Сам захід відбувається за схемою: 

  • загальні збори;
  • вступне слово;
  • промова ректора;
  • виступ представників адміністрації.

 

Після цього настає частина FAQ, коли представникам освіти можна поставити будь-які питання стосовно навчального процесу та університетського життя загалом. Про спеціальності та предмети краще запитувати безпосередньо у викладачів або лаборантів кафедр.

Про що необхідно запитати?

Найпростіше про що можна довідатися це які предмети ЗНО потрібно здавати на ту чи іншу спеціальність. Найімовірніше ця інформація буде на бюлетені, який ви отримаєте в університеті.

 

Вас можуть зорієнтувати щодо конкурсу та прохідного балу. Це буде статистика минулих років: кількість заявок, приблизні бали, кількість абітурієнтів, які дійсно вступили.

 

Окрім конкурсу та балів, ви можете «з перших рук» дізнатися про пільгові місця: як це реалізується в даному ВНЗ, які довідки та документи для цього необхідно зібрати.

 

Варто знати, що при ЗВО є підготовчі курси, які іноді додають кілька балів при вступі. Про це теж слід запитати в день відкритих дверей. 

 

Військова освіта не остання тема, яку піднімають на подібних заходах. Військова кафедра при університеті дає можливість отримати звання «молодшого лейтенанта запасу» та звільняє від строкової служби, а вища освіта зменшує строк служби в армії.

 

Для батьків одним з найважливіших питань є середовище дитини, в якому вона знаходитиметься. Тому на днях відкритих дверей працівники нерідко проводять екскурсії по кампусу: гуртожитку, аудиторіям, спортмайданчику, зонам відпочинку.

 

Якщо ваша дитина планує навчатися на контрактній формі, то варто з’ясувати вартість за рік навчання, можливість оплати частинами та чи планується збільшення оплати за наступні чотири роки. 

 

Деякі українські ВНЗ мають міжнародні програми та постійно здійснюють обмін студентами. Вони можуть знайомити із потенційними роботодавцями й працевлаштувати під час або після навчання. Детальніше про це теж розкажуть на дні відкритих дверей.

Онлайн

У зв’язку з поширенням COVID-19 дні відкритих дверей зараз проходять в онлайн-форматах. Під час відеозустрічі абітурієнти й батьки також спілкуються з викладачами, розглядають презентації ВНЗ та ставлять питання, що найбільш турбують. 

 

Про розклад онлайн-зустрічей дізнавайтеся безпосередньо на сайтах вишів. 

Висновок

Дні відкритих дверей та онлайн-курси створені для полегшення вступної кампанії. Тому відвідуйте подібні заходи, записуйте випускника на перше безкоштовне заняття з підготовки до ЗНО, й омріяний ВНЗ стане реальністю. 

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.