Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Скільки років придатні результати ЗНО

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
4.02.2022
Скільки років придатні результати ЗНО

Чи можу я використати сертифікати ЗНО за попередні роки?  одне з найпоширеніших питань серед вступників та їхніх батьків. Воно важливе для абітурієнтів, які з певних причин не вступили до ВНЗ минулого року, або тих, хто хоче обрати іншу спеціальність із заочною формою навчання. 

 

Термін дії сертифікатів ЗНО в 2022 році

Строк дії сертифікатів для здобуття ступеня молодшого бакалавра або бакалавра складає 3 роки. Такий термін є оптимальним, адже вступники не встигають втратити набуті знання та залишаються конкурентними при вступі.

 

У 2022 році будуть прийматися сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 й 2022 років. Детальніше про це можна прочитати в наказі Міністерства освіти й науки України

 

Особливості вступу

  • Сертифікати можна комбінувати, обираючи ті, що мають найбільші бали. 

 

✔️Наприклад, у 2021 році учень написав українську мову на 185 балів, біологію на 153 бали, а хімію на 175 балів. У 2022 році він покращив результат з біології та написав на 190 балів. Таким чином вступник може скористатися торішніми результатами з української мови та хімії, а також взяти цьогорічний бал з біології. 

 

  • Сертифікати приймаються незалежно від того, в яку сесію було пройдено тестування основну чи додаткову. 
  • Якщо іноземна мова є одним із конкурсних предметів, то абітурієнт має право надати сертифікати ЗНО з будь-якої, схваленої міністерством, іноземної мови. 

 

✔️Наприклад, у 2020 році абітурієнт написав німецьку на 179 балів, у 2022 році англійську на 159 балів. Він має право подати сертифікат ЗНО з німецької, бо відповідно там найвищий бал.

 

  • Оскільки зараз тест з української мови та літератури є окремим від української мови, замість його результатів вступник може використати бали останніх трьох років з української мови та літератури. Бали ЗНО 2021 року з української мови використовувати заборонено. 
  • Абітурієнт може користуватися сертифікатами ЗНО стільки разів, скільки потрібно.

 

✔️Якщо при вступі 2021 року абітурієнт надіслав сертифікат з Історії України, то при вступі 2022 року він також має право ним скористатися.

 

Те, що сертифікати діють 3 роки та їх можна комбінувати, є чудовою можливістю. Однак на це витрачається час і нервові клітини, які не відновлюються😬 Тому радимо якісно готуватися до ЗНО, отримувати 185+ та вступати до ВНЗ з першої спроби🤞

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.