Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Підготовка до ЗНО за 3 місяці

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
14.01.2022
Підготовка до ЗНО за 3 місяці

Коли до ЗНО 2022 залишається 3 місяці, напруга зростає. Особливо, якщо підготовка ще не почалася. Що ж робити? Спочатку заспокоїтися і не панікувати, ми розробили для вас мінімальний план дій та підготували кілька порад.   

 

З чого почати?

 

Пригадаймо «Алісу в країні Див» Льюїса Керрола. Коли Аліса питала в Кота дорогу, він поставив логічне питання «А куди ти хочеш потрапити?». В ЗНО так само: потрібно знати, на який результат ви розраховуєте. Хочете отримати 200 балів чи вам потрібно підвищити знання на певний відсоток?

 

Дослідіть свою теперішню підготовку, скільки годин у день ви витрачаєте на навчання, а найголовніше, чи приносить воно потрібний результат. Віднайдіть слабкі місця і завдання, які не є для вас ефективними: їх може не бути на ЗНО, дають 1-2 бали.

 

Розробка стратегії

 

1. Відкрийте програму ЗНО, проаналізуйте теми з кожного предмета. Випишіть собі ті, що найгірше знаєте та ті, які в 100% повторюються з року в рік. Розберіться в критеріях оцінювання та структурі сертифікаційної роботи.

 

2. Проходьте тести попередніх років. Так ви звикнете до формату ЗНО та збільшите шанси того, що вам може трапитися схоже питання. Проходьте пробні тести на платформі «11-А».

 

3. Тренуйтеся писати завдання відкритого типу. За власне висловлювання з української мови і літератури, лист з англійської можна отримати максимальний бал, якщо використовувати певні фрази та дотримуватися структури.

 

4. На основі програми й тестів складіть розклад дня, тижня і місяця. В кінці обов’язково фіксуйте результати. Якщо показники невисокі, то змініть стратегію.

 

5. Розповідайте та роз’яснюйте комусь вивчений матеріал. Так, ви точно засвоїте інформацію. Наприклад, коту буде цікаво послухати про теорему Вієта (але це не точно).

 

6. Вірте у свої сили! 

 

Як НЕ потрібно готуватися?

Часу небагато, тому використайте його максимально корисно:

 

  • Не зубріть теми, а намагайтеся зрозуміти їх, застосувати на практиці, створити асоціації, скористатися лайфхаками. Наприклад, запам’ятайте мнемонічні фрази «Кафе птаха» – глухі приголосні к, п, т, ф, х.
  • Уникайте всього, що НЕ приносить результату. Наприклад, не просто дивіться фільм англійською, а виписуйте з нього корисні слова і фрази. 
  • Не відкладайте на потім. 

 

Підготовка до ЗНО: план мінімум

 

Українська мова і література⭐Вчіть теми поступово по розділах. 

⭐Найчастіше зустрічаються питання про: наголос, м’який знак й апостроф, розрізнення частин мови, односкладні речення та різновиди складнопідрядних речень, фразеологізми. 

⭐В літературі звертайте увагу на фактаж, а краще ведіть читацький щоденник. 

Математика⭐Зверніть увагу на теми функцій, логарифмів, формули площ і скороченого множення. 

⭐Навчіться малювати пряму, параболу та гіперболу.

Історія України⭐Сконцентруйтеся на темах XX-XI століття, їх найбільше.

⭐Використовуйте дати для паролів на телефоні, пошт і соцмереж. 

Англійська⭐Користуйтеся ігровими додатками для покращення лексики та граматики.
Фізика⭐Теми механіки, електрики, магнетизму, молекулярної фізики, термодинаміки найчастіше зустрічаються в тестах.

⭐Поставте заставку з формулами на робочий стіл або телефон.  

Хімія⭐Навчіться правильно працювати з табличкою Менделєєва та розчинностей. Це додасть близько 20 балів.
Біологія⭐Випишіть усі невідомі терміни із тестів минулих років. 

⭐Не завчайте, а візуалізуйте. Намагайтеся встановити логічні зв’язки між процесами. 

Географія⭐Більшість питань пов’язані з Україною. Тому вчіть теми: економіка, клімат, природні зони, копалини та внутрішні води. 

 

З правильною стратегією та мінімальним планом можна непогано скласти ЗНО. Однак, якщо ви хочете бути впевненими в результаті, то записуйтеся на перше безкоштовне заняття

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.