Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Низькі бали ЗНО: що робити?

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
8.02.2022
Низькі бали ЗНО

ЗНО з низькими балами безсумнівно засмучує, але в таких випадках не потрібно відразу «вивішувати білий прапор». Необхідно заспокоїтися та дещо креативно підійти до вирішення ситуації. Сьогодні розглянемо алгоритм дій при мінімальних результатах і розповімо, чи можна перескласти ЗНО.  

Перездача ЗНО: міф чи реальність

Чи можна перездати ЗНО? таке питання щорічно турбує абітурієнтів. Його задають ті, хто набрали мінімальні бали, вважають свої результати незадовільними або те, хто просто хочуть знати відповідь для підстрахування. На жаль, згідно з нормативними документами ЗНО не можна переписати. 

 

Однак з будь-якого правила є винятки:

  • Поважна причина. Наявність поважної причини дає змогу абітурієнту зареєструватися на додаткову сесію. Наприклад, якщо під час проходження тестування різко погіршилося самопочуття. Для цього необхідно написати заяву та подати її до регламентної комісії РЦОЯО. 

 

  • Апеляція. Якщо абітурієнт розраховував на більші бали, то варто подати апеляцію. Вона надсилається протягом 5 календарних днів, після оприлюднення результатів. Апеляція може як підняти бали, так і знизити їх, тому потрібно точно впевнитися в доцільності подачі. 

  

Якщо абітурієнт не подолав пороговий бал, він може краще підготуватися й скласти єдиний вступний іспит через рік. Кількість таких реєстрацій не обмежена. Інша ситуація, коли учень пройшов поріг «склав/не склав». У такому випадку він має кілька альтернатив.

 

Альтернативи вступу

При написанні іспиту на бал, який не підходить для вступу на бажану спеціальність, є два варіанти: простий і складний. Простий полягає в тому, щоб піти на курси підготовки та скласти ЗНО через рік. Складний передбачає ряд альтернатив, що бувають доволі привабливими: 

 

  • Можна підібрати список менш престижних, але суміжних спеціальностей ВНЗ. Після першого-другого курсу перевестись на іншу спеціальність, при наявності вільних місць.  
  • Обрати заочну форму навчання, на яку набагато легше потрапити. І, аналогічно, з неї можна перевестися на денну форму навчання.
  • Освітній рівень «молодший бакалавр» має невисокі вимоги, навчання на ньому триває два роки. Після його закінчення студент може вступити на третій курс бакалаврату. 
  • Можна вибрати професійні технічні училища, коледжі та технікуми, спеціальні курси. Здобути непогану робочу спеціальність. 
  • Одним із варіантів є закордонні університети. Для них результати ЗНО не мають значення, адже їм потрібен атестат і складання внутрішніх іспитів. Найчастіше таке навчання здійснюється за власний кошт.
  • Шлях здобуття вищої освіти може пролягати через армію. На основі іспитів, а не зовнішнього незалежного оцінювання, мають право вступати військові, які проходять військову службу або звільнені з неї в рік вступу до ВНЗ.  

 

Не варто переживати про низькі бали ЗНО, їх завжди можна уникнути за допомогою якісної та ретельної підготовки. Записуйтеся на перше безкоштовне заняття платформи «11-А».

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.