Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

5 лайфхаків, щоб вивчити більше за менший час

Категорія:
Лайфхаки
Дата публікації:
13.07.2021
5 лайфхаків при підготовці до ЗНО

Ви математик чи гуманітарій? А от професорка Барбара Оклі, авторка книги «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну» вважає, що таких класифікацій не існує. 😳 Кожен має свій внутрішній потенціал, щоб запустити свій мозок на повну і засвоїти будь-які знання не зважаючи від нахилу. 

У цій статті ви дізнаєтеся основні пункти, яким треба приділити увагу при підготовці до екзаменів та вивченні чогось нового. Викладачі онлайн платформи підготовки до ЗНО та ДПА “11-А” поділилися власними способами як ефективно запам’ятовувати інформацію перед екзаменом та дали кілька порад як працювати з шкільними підручниками та конспектами від репетиторів. 💪

 

  • Швидка концентрація. 🚀

Ви напевне помічали за собою таке, що іноді читаючи текст, погляд просто блукає між рядками, а думки в голові зовсім про інше. Це стається через відсутність концентрації. Тому, якщо ви почали читати книгу, а інтерес до сторінок не з’являється, спробуйте пробігтись по заголовках та початках розділів. Так можна визначити на що першочергово варто звернути увагу саме вам. Існує велика ймовірність, що основні моменти стисло описано у перших абзацах розділів підручника. Тому, не завжди скурпульозно вичитуйте кожен рядок.

 

  • Робіть нотатки. 📝

Будь-яку інформацію можна означити двома-трьома словами. Прочитавши розділ довідника, повторіть основні пункти теми за допомогою тез і запишіть їх на стікерах. Пізніше описану вами інформацію легше згадати. Виділяйте маркером важливі місця. Переписуйте текст від руки.

 

  • Спортивні думки. 🏆

Перед тим як сісти за підготовку до іспитів, зробіть легкі фізичні навантаження. Вони активізують мозкову діяльність і ви зможете краще зосередитися на навчанні. Можна робити такі 10-хвилинні спортивні перерви кожну годину. У цей час також не обов’язково обирати кардіо чи силові вправи. 😅 Можна полити квіти, погратися з домашнім улюбленцем, але обов’язково не користуватись гаджетами під час перерви і відгородитися від будь-якої інформації. 

 

  • Імаджинейшн. 🌈

Нам хочеться веселощів, а не читати гори літератури. Тому — це вихід. Завжди порівнюйте вивчене з тим, що вже знаєте. Фантазуйте, побудьте режисером-сценаристом. Тільки не розказуйте викладачам, чому ви так легко запам’ятали всю інформацію. 😄 Нехай ваше кіно буде не для великих екранів. 😏

 

  • Повторюйте! 📖

Головне і таке просте правило навчання і підготовки до іспитів: не залишайте нову тему без уваги більш ніж на день. Зазубрити все за один раз не вийде. Тому спочатку, вичитайте і одразу повторіть весь текст. Через день повторіть ключові моменти — тези, які ви занотовували, підкреслені речення, складні абзаци. Через 2 дні повторіть весь матеріал, але в іншому порядку: розділіть текст на частини і пограйтеся з ними, комбінуючи. Протягом 5-ти днів виділіть цьому по годині-дві і ви здивуєтеся від результату. 😎

➕ Бонусний метод від Цицерона «Римська кімната»:

Сприймайте інформацію як ланцюжок з образів. Це зручно, якщо ви працюєте з об’ємними текстами лекцій або з математичними формулами, графіками.👈

  1. Виберіть знайомий орієнтир у просторі: квартира або кімната.
  2. Уявіть, як ви обходьте її: наприклад, кімнату — від лівого ближнього кута, вздовж по стіні, до лівого дальнього, знову по стіні і т.д.Подумайте, як вам зручніше: за годинниковою стрілкою або проти?
  3. Які предмети зустрічаються вам по дорозі? Підставляємо до кожного з них фразу або невелику частину тексту. Так, подумки підходячи до чергової деталі інтер’єру або предмету меблів, ви поступово зберете весь матеріал.
  4. Обов’язково повторіть кілька разів в уяві, а потім у реальному просторі, щоб міцно закріпити фрази і предмети.

Діліться з нами своїми методами запам’ятовування або досвідом з «Римською кімнатою» у наших соцмережах.😍

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.