Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

5 цікавих фактів про теорію ймовірностей

Категорія:
Математика
Дата публікації:
24.09.2021

Події бувають більш і менш вірогідними або достовірними. Вірогідність вивчає такий розділ в математиці як теорія ймовірностей. На ЗНО з математики також є частина завдань з ймовірностей випадкової події та елементів статистики. Далі розглянемо саме ці питання. Адже цікаві факти з математики завжди не завадять для загального розвитку та ваших відкритих відповідей на шкільних уроках. 

 

  • Ми пропонуємо відправитися у подорож до таких випадків, ймовірність яких настільки близька до нуля, що аж захоплює дух. Для цього нам знадобляться деякі знання про навколишній світ, вміння рахувати і уява. 

 

  1.  Ймовірність того, що при грі в «герб чи копійка» монетка встане на ребро, не так мала, як може здатися. Наприклад, якщо ви зробите мільйон кидків, то це трапиться близько 150 разів, тобто в середньому 1 раз в 2 дні якщо ви будете кидати цілий рік по 8 годин на день.

 

  1.  Шанс вгадати 6 номерів лотереї з 45 дорівнює 1 до 8 мільйонів 145 тисяч 60. Тепер розумієте, чому лотереї – це вигідно?

 

  1.  Ймовірність загинути від цунамі – 1 до 500 тисяч. А ймовірність збігу відбитків пальців у двох різних людей – 1 до 1060.

 

  1.  Для того, щоб подія з ймовірністю «один до мільйона» відбулася хоча б раз в житті, потрібно «пробувати» по 50 разів щодня. Наприклад, якщо ми кожен день будемо перетинатися з 50 випадковими людьми, то коли-небудь протягом життя зіткнемося з тією людиною, шанс зустрічі з якою «один на мільйон».

 

  1.  А чи можна випадково зібрати розібраний кубик Рубика 3×3×3? Будь-яка конкретна комбінація має шанс опинитися правильною всього лише «1 до 4,32 в 1019 степені», так що на збірку може знадобитися 26 років.

 

Викладачі нашої платформи підготовки до ЗНО та ДПА руйнують міфи про математику, як складний і не цікавий предмет.

  • Вони мають власну навчальну програму, націлену на специфіку тестів ЗНО з математики, у яку додають інтерактивності, корисних фактів і діють від простого до складного. Готуємось цікаво і без стресу тут!
11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.