Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Особливості підготовки до ЗНО з української мови у 2022 році

Категорія:
Українська мова
Дата публікації:
21.09.2021

Правила і критерії оцінювання ЗНО змінюються майже кожного року. Сьогодні ми допоможемо розібратися у вимогах до ЗНО з української мови та літератури і швидко та безболісно почнемо підготовку до іспитів. А також надамо кілька порад по ефективній підготовці до ЗНО, якщо ти досі готуєшся самостійно і шукаєш підтримки.

Насамперед, радимо познайомитись із сайтом testportal.gov.ua . Це офіційний сайт центру оцінювання якості освіти, на якому є всі матеріали, документи, сесії ЗНО, схеми оцінювання і результати. Також, тут можна пройти офіційні тести ЗНО за минулі роки, ДПА, пробне ЗНО.

 

Для чого проходити тести з минулих років?

 

Це додаткова практика. Тести на ЗНО переважно однотипні і більш-менш схожі між собою. Їх можна легко натренувати і навчитись розв’язувати навіть за допомогою логіки.

 

Чи можуть можуть повторюватися тести на ЗНО?

 

Так, іноді можуть. Наприклад, у тестах з української мови у 2014 та у 2020 році було абсолютно однакове завдання з прямою мовою. Проходження тестів минулих років – це не лише запорука правильного “хрестика”, а ще й емоційне полегшення, адже коли ви побачите знайоме завдання, це точно допоможе вам розслабитися і повірити у свої сили.

 

Структура тесту та типи завдань на ЗНО з української мови 2022

 

Згідно нововведення 2021-го року, випускники матимуть можливість самостійно обирати, яку саме сертифікаційну роботу виконувати під час ЗНО.

  • лише з української мови,
  • з української мови та літератури.

 

Скільки часу відведено на тестування з української мови та літератури? 

 

Раніше тест тривав 180 хвилин, тепер, коли його розділили на 2 окремі іспити, час змінився.

Порада: Якщо ви надієтесь на легший шлях і плануєте здавати тільки мову, рекомендуємо все ж здавати і мову, і літературу. Чому? 

  • Більше часу. На укр.мову – 150 хвилин. 39 тестів з мови і останній – твір. На мову і літературу – 210 хвилин, 24 тести з літератури, 38 тестів з мови, 3 короткі письмові відповіді і твір.

За 210 хвилин ви можете залишити час для власного висловлювання або приділити більше часу тестам з укр.мови, а літературу залишити на потім, все одно отримуєте 2 окремі оцінки.

 

Які критерії оцінювання твору на ЗНО з української мови?

 

Оцінювання твору не змінилося – 20 балів.

Теми власного висловлення зараз переважно філософського характеру, де вам потрібно обрати власну позицію, те як ви вважаєте. 

  • Порада: подивіться на побудову самого запитання. Наприклад, якщо питання стоїть “Як?” – то ви маєте відповісти саме на цей прислівник: позитивно, негативно, двояко.

При перевірці робіт і творів перевіряють тільки бланки, тому навчіться розподіляти свій час, щоб знати скільки сил ви витрачаєте на твір і вчасно переписати висловлення з чернетки у бланк відповіді. При підготовці до ЗНО, пишіть з таймером, щоб контролювати час.

 

Як рахують пороговий та максимальний бал на ЗНО з української мови?

 

Якщо написати все без єдиної помилки і відповісти на всі питання правильно – то за свою роботу ви можете отримати максимум 116 балів, які потім переводять у 200. Кожного року скликається комісія, яка за різними формулами вираховує і представляє офіційну рейтингову таблицю.

 

Пороговий бал, щоб набрати хоча б 100 балів на ЗНО з української мови – це є 27 правильних відповідей на тестах.

 

На курсі підготовки до ЗНО нашої платформи ми надаємо підказки щодо заповнення бланків та розподілу часу, окрім знань, порад та лайфхаків, які необхідні на ЗНО з української мови та літератури. Приєднуйтеся!:)

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.