Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

ЗНО з української мови або української мови та літератури

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
6.01.2022
ЗНО з української мови або української мови та літератури

Цьогоріч із предметів ЗНО 2022 учні також можуть обирати українську мову та літературу або окремо українську мову. Які спеціальності потребують тесту з літератури, а яким достатньо лише балів з української? В чому відмінності та особливості? Поговоримо про це в нашій статті.

ЗНО нового формату вже апробоване у 2021 році, і не є складнішим за попередні. Тестова частина складається з традиційних завдань, а власне висловлювання і завдання відкритої форми спрямовані на ерудицію. Зміст цих завдань визначає програма ЗНО, яка затверджена Міністерством освіти і науки України. 

 

Структура тестів української мови

 

Кількість тестівЧас на виконання Максимальна кількість балів
402 год 30 хв74

 

Сертифікаційна робота містить 2 частини: 

  • I частина складається з 39 різноформатних завдань; 
  • II частина має одне завдання з власним висловлюванням. 

 

✔️Для того, щоб отримати оцінку з ДПА достатньо буде скласти ЗНО з української мови. 

 

Структура тестів з української мови та літератури

 

Кількість тестівЧас на виконання Максимальна кількість балів
673 год 30 хв116

 

ЗНО 2022 з української мови та літератури містить 4 частини:

  • I частина має 24 різноформатних завдання з української літератури;
  • II частина містить 39 різних завдань з української мови;
  • III частина має 3 завдання відкритої форми з української мови;
  • IV частина містить одне завдання з власним висловлюванням.

 

✔️ Обираючи українську мову та літературу, учасник тестування отримує 3 результати: державної підсумкової атестації з української мови, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови, а також з української мови та літератури. 

 

✔️Перевести кількість балів у шкалу 100-200, можна скориставшись відповідною табличкою

 

Які спеціальності потребують балів з української мови, а які з української мови та літератури?

 

Перед реєстрацією на тест потрібно уважно прочитати оприлюднені Міністерством освіти і науки України «Умови прийому до закладів вищої освіти 2022». А також звернути увагу на те, який сертифікат потребує бажана спеціальність. 

 

Для вступників, які обрали гуманітарні або соціальні спрямування, ЗНО з української мови та літератури залишиться обов’язковим. Для вступу на технічні спеціальності буде достатньо тесту з української мови, хоча завжди є винятки у вигляді «популярних напрямків».

 

Чи варто читати твори при підготовці до ЗНО з української мови?

 

ЗНО з української мови та української мови і літератури містить завдання відкритої форми власне висловлювання. Воно оцінює загальний розвиток людини, яка вступає до вищого навчального закладу, і є показником успішного навчання. 

 

У такому завданні абітурієнт повинен висловити власну думку щодо певної конфліктної ситуації та обов’язково підкріпити свої слова прикладами з мистецтва. Як правило, 80% наводять цитати з літературних текстів, не обов’язково українських. Тому не познайомившись з книгами, вступник втрачає шанс заробити додаткові бали. 

 

Репетитори платформи «11-А» допоможуть розібратися в завданнях різних форм важкості, підкажуть, які прийоми краще застосувати у власному висловлюванні, та підготують психологічно. Записуйте вступника на перше безкоштовне заняття

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.