Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Як обрати вищий навчальний заклад?

Категорія:
Батькам
Дата публікації:
24.11.2021
вищий навчальний заклад

Випускникам буває складно обрати вищий навчальний заклад. Вони губляться в програмах та формах навчання, пропонованих різними ВНЗ. Тому ця стаття стане чарівною паличкою, яка розкладе все по поличках.

 

Перше, що спадає на думку, коли виникає питання «Який же ВНЗ обрати?», це статистика та рейтинги. Серед українських ресурсів: ТОП 200, Компас, Консолідований рейтинг вишів України від освіта.ua тощо. 

 

Існують і світові рейтинги. Наприклад, цьогоріч до списку QS World University Rankings 2022 потрапило вісім наших ВНЗ.

QS World University Rankings 2022

Основні критерії відбору ВНЗ

У виборі закладу освіти не слід спиратися лише на рейтинги та статистику. Часто вирішальними є наступні критерії.

Специфіка обраної професії

Якщо це вузькоспеціалізований напрямок, як-от лікар, кінолог, архітектор, то кількість ВНЗ звужується. Тому потрібно зважати на місце розташування вишу, конкуренцію та якість навчання.

Державний або приватний

До дипломів державного університету, як правило, наукові кола ставляться лояльніше. Це допоможе в магістратурі та аспірантурі. Зате в приватних можна здобути нову професію, наприклад, PR-менеджера.

Розміщення ВНЗ

При виборі ВНЗ в іншому місті, слід розуміти, чи готовий підліток до самостійного життя та чи є в родини на це фінанси. Можливо місцеві університети стануть кращим варіантом.

Якість навчання

Перед вступом необхідно дізнатися про репутацію ВНЗ, його викладачів, технічне оснащення аудиторій. Не зайвим буде прочитати відгуки випускників або розпитати друзів чи знайомих.

Атмосфера самого закладу

Відвідуйте дні відкритих дверей. Випускник повинен відчути себе «у своїй тарілці» та захотіти навчатися. Крім того, це стане додатковим стимулом у підготовці до ЗНО.

 

Висновок

Отримання диплому не є ціллю навчання. Ціль це обрати ВНЗ, в якому молодій людині буде цікаво та корисно провести чотири роки життя.

Наші курси допоможуть вступити в університет мрії та скласти ЗНО на 185+. Записуйтеся на пробне безкоштовне заняття

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.