Розпочатиemoji-rocket:icon

Відповімо на усі запитання

+38 (097) 095-88-13emoji-phone:icon

Відповімо на усі запитання

Власне висловлювання на 20 балів

Категорія:
Українська мова
Дата публікації:
21.01.2022
Власне висловлювання на 20 балів

ЗНО з української мови містить не лише тести, в ньому ще є практична частина   власне висловлювання, за яке можна отримати аж 20 балів. Учасники повинні написати твір на задану тему та вміти правильно його оформити. А, щоб це зробити на максимальний бал, необхідно врахувати всі специфічні критерії.

 

Універсальні поради

Не потрібно бути письменником для того, аби добре написати власне висловлювання. Достатньо багато практикуватися та дотримуватися порад:

  • орієнтуйтеся на 150-200 слів, включно зі сполучниками та прийменниками. Роботи менш як 100 слів не будуть перевірятися, а в роботах понад 200 слів можна зробити більше помилок;
  • пишіть твір у чернетці, а потім переносьте його в бланк. За умови, якщо у вас достатньо часу (40-45 хв);
  • не обов’язково вставляти цитати з творів, за них не забирають і не додають балів. 

 

✔️Комісія оцінює твір у 20 балів: 12 балів за побудову твору та 8 за оформлення (граматику). 

 

✔️0 балів отримують роботи, які не відповідають заданій темі, які містять менше ніж 100 слів, які написані нерозбірливим почерком.

 

Покрокова інструкція написання

  • Декілька разів уважно прочитайте тему, зрозумійте її на всі 💯.
  • Сформулюйте чітку тезу (Т), яку далі ви будете пояснювати та доводити. Розпочніть її зі слів «на мою думку», «я вважаю», «я переконана(ий)». Додайте до тези 1-2 речення це буде вашим вступом.
  • Напишіть два різні аргументи (А), докази на користь тези. Це власні міркування, які записуються своїми словами. Якщо аргументи є підтвердженням тези, то починайте їх зі слів «по-перше», «по-друге». Якщо аргументи містять дві протилежні думки, то вживайте «з одного боку», «з іншого боку».
  • Підкріпіть перший аргумент прикладом (П1) із мистецтва (література, живопис, кіно). Шукайте приклади з літератури в програмних творах, не забувайте правильно вказувати жанр, автора і назву твору. Не описуйте події, які сталися в тексті, а оберіть те, що допоможе вам довести свій аргумент. 

Ви можете дослідити біографію кількох українських художників, акторів або режисерів. Приклади з їхнього життя також можуть слугувати гарною опорою вашого аргументу. 

  • До другого аргументу наведіть приклад (П2) з історії або особистого досвіду. Вам потрібно описати те, що дійсно сталося або зараз відбувається. Тому чітко прописуйте факти й події: роки, місце, історичні постаті, назви періодів.
  • Напишіть висновки, які перегукуватимуться з тезою та узагальнюватимуть аргументи. Почніть їх однією з фраз «отже», «можна зробити висновок».
  • Користуйтеся простими формулами абзаців:

Т А1 П1 А2 П2 В 

Т А1+П2 А2+П2 В

  • Прочитайте декілька разів текст. При першому прочитанні зверніть увагу на логічність і стилістичні особливості, при другому на граматику, особливо повторення слів.
  • Акуратно перепишіть власне висловлювання на чистовик. 

 

Як навчитися писати твори?

Стівен Кінг не був би Стівеном Кінгом без постійної практики 😎. Тому напишіть хоча б 10 творів на різні теми, в яких дотримуйтеся структури та використовуйте певні словесні конструкції. Віддайте власні висловлювання на перевірку вчителям або репетиторам. Можете поділитися написаним із батьками та друзями, аби вони також дали свою оцінку. 

 

Перегляньте приклади минулих років, випишіть усі конструкції та частини, які вам найбільше сподобалися. Це надихне вас на власні ідеї.

 

Репетитори «11-А» також перевіряють твори та дають зворотний зв’язок кожному учню. На заняттях вони розбирають різні аспекти написання висловлювання, повторюють з випускниками граматику, тренуються з ними писати логічні та стилістично правильні тексти. Записуйтеся на перше безкоштовне заняття й забирайте всі 20 балів за твір!

11-А.com.ua використовує cookie для персоналізації сервісів і аналітики користувачів. Продовжуючи використовувати даний сайт, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie та умови публічної оферти. Ми серйозно відносимось до захисту персональних даних.